آمار بازدیدکنندگان :

تعداد بازدید کنندگان امروز : 154 نفر
کل بازدید امروز : 169
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 427 نفر
کل بازدید دیروز : 439
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 4836 نفر
کل بازدید این ماه : 5142

وب سایت پژوهشهای قرآنی با همت همسر شهید درفشی در همدان راه اندازی شد

همدان - ایرنا - همسر شهید ˈمحمد حسین درفشیˈ از شهدای استان همدان موفق به راه اندازی یک وب سایت با عنوان ˈپژوهشهای قرآنی مرضیه یزدیˈ شد.

 

ˈمرضیه یزدیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این وب سایت پژوهشی و فرهنگی شامل بخش های متنوعی پیرامون تفسیر سوره های نور و یس، معرفی کتاب های چاپ شده و کلیپ های آموزشی قرآنی است.

وی ادامه داد: در این وب سایت 12 اثر چاپ شده مولف معرفی شده است که 11 اثر آن در بخش بزرگسالان و شامل موضوعات قرآنی و تربیتی و یک اثر آن در بخش ادبیات و داستان کودکان است.

وی اضافه کرد: همچنین در این وب سایت چهار اثر چاپ شده به سه زبان با عناوین ˈتربیت و خانواده با الهام از سوره نورˈ، ˈایمان و هجرت در نهج البلاغه ˈ، ˈریحانه قرآن یسˈ و ˈفرهنگ سه زبانه قرآن کریمˈ و یک اثر چاپ شده به دو زبان با عنوان ˈ المعجم المفرادات القرآنیهˈ ارایه شده است.

این همسر شهید اظهار کرد: برخی از آثار چاپ شده وی در سیمای قرآن، شبکه آموزش و برنامه کتاب نامه شبکه چهار سیما معرفی شده است.

وی با بیان اینکه بخش لاتین این وب سایت به تازگی راه اندازی شده است گفت: در این بخش تفسیر برخی از فرازهای سوره نور در قالب فیلم به زبان لاتین ارایه شده است.

یزدی ادامه داد: بخش عربی وب سایت نیز در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود و ترجمه آیات ابتدایی سوره نور به زبان های زبان های فرانسه، آلمانی و روسی نیز به زودی در این وب سایت قابل مشاهده خواهد بود.

یزدی ترویج فرهنگ اسلام و قرآن در میان مسلمانان داخل و خارج از کشور از طریق فضای مجازی و افزایش تعداد کودکان فرهیخته در جوامع اسلامی با رعایت بهداشت ازدواج از دیدگاه اسلام از سوی والدین را از جمله اهداف راه اندازی این وب سایت پژوهشی و قرآنی عنوان کرد.

وی یادآوری کرد: چگونگی رعایت بهداشت ازدواج از دیدگاه اسلام با ارایه طرحی رنگی از طرف مولف در یک صفحه از وب سایت به سه زبان فارسی، لاتین و عربی آورده شده است.

وی افزود: این طرح قرآنی یک صفحه ای مورد قبول حوزه و دنشگاه قرار گرفته و به سه زبان لاتین و فارسی و عربی ترجمه شده که در نوع خود کم نظیر است.

وی از اختصاص بخشی از فضای وب سایت به پخش فیلم مصاحبه های مولف در هفته کتاب و پژوهش خبر داد و گفت: بخش دیگر سایت شامل زندگینامه شهید درفشی است که در این بخش خوانندگان با زندگینامه این شهید والامقام در قالب فیلم و خاطرات ذکر شده از سوی دوستان این شهید در قالب فیلم آشنا می شوند.

این همسر شهید ادامه داد: مکاتبات شهید درفشی با خانواده نیز در این بخش موجود است و در بخش لاتین وب سایت نیز بیوگرافی شهید و پیامش به زبان لاتین ارایه شده است.

وی در خصوص زمان تولد و شهادت شهید درفشی اظهار کرد: همسرم حاج ˈمحمد حسین درفشیˈ در 22 بهمن 1337 در همدان متولد شد و در دی ماه 1365 در عملیات کربلا 5 در شلمچه به مقام رفیع شهادت نایل شد و پیکر پاک این شهید بعد از 10 سال در شهریورماه 1375 به زادگاهش بازگشت و در گلزار شهدای همدان به خاک سپرده شد.

وی ادامه داد: همسر شهیدم در آخرین درخواست خود از من خواسته بود که برای پیروزی در کربلای 5 ، کتاب ˈحماسه عاشورا به بیان امام مهدیˈ را برایشان ارسال کنم.

وی اضافه کرد: در آخرین نامه ای که از همسرم به دست ما رسید او خطاب به تنها دختر چهار ساله اش گفته بود: ˈنجمه را بگو بابا رفت تا اسلام بماندˈ.

این همسر شهید بیان کرد: همسرم در یکی از سالگردهای ازدواج برایم ˈکتاب کاربرد روانشناسی در آموزشگاه ˈ را هدیه خرید و به من هدیه کرد که این اقدام ایشان نشان از اهمیت توجه ایشان به اصول روانشناسی در محیط خانواده دارد.

این استاد مدعو دانشگاه فرهنگیان و پیام نور همدان ابراز امیدواری کرد: خانواده ها با توجه به اصول روانشناسی اسلامی با فرزندان خود برخورد کنند که بنا بر قول مرحومه ˈبانو مجتهده امین (ره)ˈ اگر پدر و مادر در امر تربیت کودکان مرتکب اشتباهی شوند طوریکه خود فرزند به خاطر کمی سن اش متوجه اشتباه آنان نشود پدر و مادر در قیامت مورد سوال خداوند واقع می شوند که چرا اینگونه با فرزند خود رفتار کردید.

یزدی ادامه داد: بنا بر گفته مرحوم آیت الله فلسفی حتی کوتاهی والدین در امر گرم کردن غذا برای کودکان نیز مورد مواخذه خداوند در قیامت قرار می گیرد.

استان همدان هشت هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده است.

2087/1181/6993

مشاهده لینک اصلی