آمار بازدیدکنندگان :

تعداد بازدید کنندگان امروز : 150 نفر
کل بازدید امروز : 165
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 427 نفر
کل بازدید دیروز : 439
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 4832 نفر
کل بازدید این ماه : 5138

نویسنده و مروج قرآن:
انتشار ۱۲ اثر قرآنی به همت بانوی نویسنده همدانی

خبرگزاری شبستان: مرضیه یزدی،کارشناس ارشد علوم تربیتی و همسر شهید حاج محمد حسین درفشی نویسنده و مروج قرآن کریم و بانوی قرآن پژوه همدانی که تا اکنون بیش از ۱۲ اثر در زمینه قرآنی به چاپ رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، وقتی او را دیدم بسیار فعال و با پشتکار فراوان فعالیت هایش را انجام می داد، تمام لحظات زندگیش را در راه ترویج ارزش های ناب اسلامی و قرآنی گذرانده است و در کنار جدیت در کار بسیار مهربان و باگذشت است.

استاد مدعو دانشگاه فرهنگیان و پیام نور همدان، قرآن پژوه نمونه، پنجمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه تهران ـ 1386 ، رتبه سوم رشته پژوهش اساتید دانشگاهها اصفهان سال 86، مولف نمونه استان همدان در سنوات 1390، 1387، 1377،  بازنشسته نمونه استان همدان  1390 و بانوی فعال قرآنی، سومین همایش تجلیل از بانوان فعال در عرصه قرآن کریم، تهران ـ خردادماه 1391 از برخی فعالیت های یزدی در کارنامه اش است.

مرضیه یزدی، همسر شهید حاج محمد حسین درفشی در مصاحبه با خبرنگار شبستان گفت: سال 1339 در همدان متولد شدم  و از سنین کودکی و نوجوانی در جلسات مذهبی شرکت داشتم.

وی ادامه داد: در دوره دبیرستان به کلاسهای عقیدتی و همچنین به عنوان قاری در برنامه های مدارس شرکت می کردم و در دوران تحصیل در تمام دروس ممتاز بودم.

وی افزود: تحصیلات تکمیلی را تا مقطع کارشناسی ارشد با کسب عنوان دانشجوی نمونه سپری کردم و علاوه بر تحصیلات دانشگاهی به نگارش مقالات متعدد در زمینه قرآنی که برخی از آنها سه زبانه هستند پرداختم.

وی اظهار داشت: همزمان با تدریس در مراکز آموزش عالی و تربیت معلم به حفظ قرآن نیز مشغول شدم و رتبه اول رشته حفظ اساتید دانشگاه ها را در سال 1368 کسب نمودم.

نویسنده و مروج قرآنی گفت: همچنین چندین تالیف در حوزه علوم قرآنی که برخی از آنها چاپ و برخی دیگر در حال چاپ می باشد و رتبه ممتاز پژوهش اساتید دانشگاه ها را کسب کردم.

یزدی اظهار داشت: زبان قرآن ویژه جوانان، استفتات قرآن ویژه جوانان، فروغی از جهان روشنایی، نقش خانواده درهدایت کودکان به سوی نماز، ایمان و هجرت در نهج البلاغه، ریحانه قرآن یس،فرهنگ سه زبانه کلمات قرآن کریم ، المعجم المفرادات القرآنیه، حفظ روان و برتر قرآن مجید به روش موضوعی،جزء اول حفظ روان و برتر قرآن مجید به روش موضوعی،جزء دوم برگی از تاریخ سرخ زندگی ام ، آقا فیله میخواد بره مدرسه از برخی آثار چاپ شده  است.

وی ادامه داد: آیت الکرسی و آرامش روانی، وتربیت خانواده با الهام از آیات سوره مبارکه نوراز دیگر آثاری است که در مرحله چاپ است.