آمار بازدیدکنندگان :

تعداد بازدید کنندگان امروز : 161 نفر
کل بازدید امروز : 165
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 93 نفر
کل بازدید دیروز : 101
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 10859 نفر
کل بازدید این ماه : 11680
حیات طیبه را با شهید درفشی تجربه کردم
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
0 نظر
238 بازدید

مرضیه یزدی همسر دانشجوی شهید «محمدحسین درفشی» در گفت‌وگو با نوید شاهد همدان درباره نحوه آشنایی خود با همسر شهیدش، اظهار داشت: در سال 1358 در تهران دانشجو بودم و همسرم نیز هم‌زمان با من در دانشکده فنی دانشجوی مهندسی سازه‌های فلزی بود که با هماهنگی خانواده‌ها و به‌صورت سنتی ازدواج کردیم و پس از ازدواج در تهران ساکن شدیم و همسرم در سازمان عقیدتی سیاسی مشغول به کار شد و خودم هم‌زمان در تربیت‌معلم تهران مشغول به تحصیل و تدریس بودم که پس از ازدواج همسرم دوباره در کنکور شرکت و در رشته حقوق قضایی برگزیده شد و در هنگام شهادت دانشجوی ترم سه بود.

 

وی افزود: شهید درفشی بسیار ملتزم به ولایت‌فقیه بود و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ‌در دانشگاه تهران و در برخورد با منافقین و گروه‌های ضدانقلاب محفل سیاسی داشت و مدافع حریم ولایت بود، با شروع جنگ تحمیلی با توجه به آن‌که از طرف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به‌عنوان خبرنگار راهی جبهه‌های غرب کشور می‌شد و مأموریت داست ولی در ایام عید و تابستان که من می‌توانستم به همدان و نزد خانواده بازگردم، داوطلبانه با بسیج عازم جبهه می‌شد.

 

همسر شهد درفشی ادامه داد: از سال 1363 تا 1365 سه مرحله به‌عنوان ناظر کاروان به حج اعزام شد و در این سفرها همراه و یاور افراد سالخورده برای طواف بود و در هر بار حج، یک‌مرتبه قرآن را ختم می‌کرد و در سفر آخر خواب شهادت را دیده بود. وی تأکید کرد: شهید درفشی در روزهایی که از جبهه بازمی‌گشت در منزل برای نوجوانان و جوانان کلاس نهج‌البلاغه و قرآن دایر می‌کرد و در دانشگاه صنعتی شریف نیز برای دانشجویان کلاس نهج‌البلاغه داشت.

 

یزدی درباره خصوصیات اخلاقی این شهید بزرگوار نیز گفت: ایشان اخلاق بسیار حسنه‌ای داشت و جاذبه بسیاری برای جذب افراد داشته و در واقع او یک فرشته بود و هنوز بعد از گذشت ۴۰ سال از شهادتش، شاگردان و دوستانی دارد که یعقوب وار در فراقش می‌گریند.

 

وی تصریح کرد: شهید درفشی هرگز وابستگی به دنیا و به مال دنیا تعلق خاطری نداشت، ولی باایمان و اعتقادی که داشت هرگز در زندگی مشترک، ما به مشکل مالی برنخوردیم. وی ادامه داد: در نهم آذرماه ۱۳۶۵با سپاه محمد رسول‌الله(ص) عازم شد و به‌طور پیوسته در دو عملیات کربلای چهار و پنج و بدون استفاده از مرخصی، شرکت داشت تا اینکه بیست و یکم دی‌ماه همان سال در شلمچه به شهادت رسید و پیکر مطهرش بعد از گذشت ۱۰ سال به ایران اسلامی بازگشت.

حیات طیبه را با شهید درفشی تجربه کردم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر